Nabycie wózka widłowego - zakup czy wynajem?

Nabycie wózka widłowego - zakup czy wynajem?

Wózki widłowe to niewielkie urządzenia, które charakteryzują się dużą mocą. Są one podstawowym narzędziem pracy w magazynach, zakładkach produkcyjnych, sklepach oraz innych miejscach, w których występuje konieczność przenoszenia dużych partii produktów. Ich zakup to kosztowna inwestycja. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na posiadanie wózka widłowego na własność, a kiedy na wynajem.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem?

Wynajem wózka widłowego sprawdzi się przede wszystkim w przypadku średnich i małych przedsiębiorstw, które potrzebują tego typu sprzętu wyłącznie okazjonalnie. Wyróżnia się dwie opcje najmu:

  • wynajem krótkoterminowy – idealny dla osób, które chcą otrzymać sprzęt niemal „od ręki”. Charakteryzuje go minimum formalności. To rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują wózka widłowego wyłącznie do wykonywania pojedynczych prac. W cenie najmu zawiera się również opieka serwisowa i pomoc w przypadku nagłej awarii urządzenia;
  • wynajem długoterminowy – dedykowany przedsiębiorcom, którzy chcą wynająć wózek widłowy na kilka tygodni lub miesięcy. Do jego największych zalet zaliczyć należy korzystne opcje najmu. Najemca ma możliwość negocjowania cen i otrzymuje pełną opiekę serwisową przez cały czas trwania umowy.

Kiedy warto zdecydować się na zakup?

Posiadanie wózka widłowego na własność jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych przedsiębiorstw, które wykorzystują ten sprzęt w codziennych pracach. Pomimo konieczności poniesienia dużych kosztów początkowych inwestycja szybko się zwraca. Zakup wózka widłowego  to gwarancja niezależności. Przedsiębiorca może korzystać z urządzenia w dowolnej chwili bez obaw o kary pieniężne związane z niewłaściwą eksploatacją sprzętu. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup używanego wózka widłowego. Firmy, które zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania, mogą zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Posted on